Elektrikli Ve Hibrit Arabalar Arasındaki Fark Nedir?

Elektrikli ve hibrit arabalar arasındaki fark nedir?
Elektrikli ve hibrit arabalar arasındaki fark nedir?
Dünyada normal arabalarla birlikte hibrit ve elektrikli otomobiller de yollarda dolaşıyor. Yeni nesil araçların insan yaşamı için avantajları ve dezavantajları vardır. Bu yazıda yeni forma otomobiller hakkında bahsedilmektedir.

Elektrikli arabalar ve hibrit arabalar arasındaki fark nedir?

Elektrikli ve hibrit (melez) otomobiller arasında büyük bir fark yoktur. Aynı zamanda, tam olarak aynı değildirler. Bu bir karışım, değil mi? Aslında, hepsinin mükemmel bir açıklaması var.

Üç tür elektrikli araç vardır:

Tam elektrikli araçlar
Sürece bağlı hibrit elektrikli araçlar
Geniş yelpazede elektrikli araçlar

Aralarındaki farklılıklara bakalım.

Tamamen elektrikli araçlar, adından belli. Bu araçlar güçlüdür ve şarj edilebilir bir pil sistemine sahiptir. 

Tamamen elektrikli bir araç tam günlük bir yolculuğa hazır. Şarj etmek için akıllı telefonunuzu şarj etmek için kullandığınız elektrik ünitesine takabilirsiniz.

Olumsuz tarafı? Meyve suyunuz tükendiğinde meyve suyunuz tükenir. Yani, seyahatlerinizi planlamazsanız, uzun bir yolun ortasında neredeyse sıkışmış olabilirsiniz.

İşlemciye bağlanan hibrit elektrikli araçların şarj edilebilir bir bataryası var, ancak yedek bir yakıt deposu da var.

Böylece, ek güç gerektiğinde, araç standart benzinli motorda çalışmaya başlayacaktır. Bir akış hibriti, düzenli olarak veya uzun mesafelerde iş yapan sürücüler için idealdir.

Ama bir sorun var - her zaman iki bagaj taşıyorsunuz. Bunları akü ve yakıt deposundaki küçük bir alana sıkmak, çok sınırlı boyutlara sahip oldukları anlamına gelir. Bu elbette küçük bir güç aralığı ve daha az verimli bir elektrik motoru sağlar. Dolayısıyla, bir akış hibritini düşünüyorsanız, geniş bir elektrikli araçla daha rahat yaşayabilirsiniz.

Geniş menzilli elektrikli araçlar bir melez gibidir, ancak daha uzun mesafeler için büyük bir benzin deponuz yoktur. Bunun yerine, gerektiğinde pilleri şarj etmek için küçük bir yakıt jeneratörü vardır.

Kulağa hoş geliyor, ama kanca nerede? Her zaman yedek motor ağırlığını taşıyabilirsiniz, bu da aracın verimliliğini azaltır ve sadece güç aralığını azaltır. Ek olarak, hibritlerde olduğu gibi, benzinle çalışan her şeyin düzenli bakıma ihtiyacı vardır.

Böylece elektrikli ve hibrit otomobiller arasındaki küçük ve önemli farkları öğrendiniz. Sipariş verin!

Peki, hibrit veya tamamen elektrikli bir araba mı seçmeliyim?

Adil olalım, kendi arzularınızdan gelmeli.

Tamamen elektrikli bir araba çevreye ve cebimize faydalıdır. Ancak hala tam olarak emin değilseniz veya belki de "yeşil" yolun yarısındaysanız, karma bir numara çalışır.

Melezleri nikotin parçalarıyla karşılaştıranları dinlemeyin, muhtemelen 4x4 dizel motorlu bir canavar taşıyacaklar. Gelecek elektrik üzerine kuruludur.

Akılda tutulması gereken üç önemli nokta var

Elektrikli arabalar ve hibrit arabalar arasında farklılıklar vardır. Üç tür elektrikli araç vardır: tam elektrikli olanlar, elektrikli melezler ve geniş aralıklı melezler. Makalenin başında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Elektrikli otomobiller hakkında duyduğunuz tüm dezavantajlara inanmayın. Elektrikli arabaların etrafında dolaşan birçok efsane var. Bazıları yavaş olduklarını söylüyor, bazıları tehlikeli olmadıklarına inanıyor. 

Seçim senin. İster hibrit ister tam elektrikli olun, karar vericisiniz. Bir düşünün ve sizin için en iyisini seçin. Alışveriş yaparken, hükümetinizin yeşili de desteklediğinden emin olun - masraflarınızı paylaşmak için biraz destek alabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar